WhatsApp Destek Hattı
Tampon | Baskı | Hizmetleri | İzmir Genişlet

Tampon | Baskı | Hizmetleri | İzmir

Yeni

Tampon | Baskı | Hizmetleri | İzmir

Daha Fazla Bilgi
FİYAT LİSTEMİZİ SADECE ÜYELER GÖREBİLİR
Sitemiz Güncelleme Çalışması Yapılmaktadır.
Ajans Matbaa Reklam & Promosyon Firmaları İçin Yaklaşık
12.000 Promosyon Ürün Eklenecektir
İsimsiz Olarak Müşterilerinize Sunabileceğiniz.
Sitemiz WWW.PRMSYN.COM
Bilgi İçin 0555 679 47 02 - 0232 459 93 93

Tampon baskı nedir?

Tampon baskı tekniği ile bombeli ,eğimli, çukur ,yuvarlak ve düz ürünlere bir renk ve daha fazla renk baskı yapılabilir.Tampon Baskı tekniği Serigrafi baskı tekniğine göre daha kaliteli ve hassas baskı olanağı sağlar..Firmamızda mevcut olan  tampon baskı makinelerimizle fiyatlarımızda düşük ,hizmet ve baskı kalitemizde yüksek , ayrıca da zamanında teslimat verebilmekteyiz.Tampon baskı bizim işimiz..

NELERE BASKI UYGULUYORUZ...

Tampon baskı bardak içi ,kenarı ve altı , kumanda ve tuşları , sac kurutma makinesi , buzdolabı , düğme , pinpon topu , balon , silgi, frizbi, beden etiketleri, kumaşa baskı, sihirli kupa , termos , kalem , çakmak , anahtarlık , küp bloknot , kurşun kalem , fermuar , lastik , çakı , pleksiglas , perpex , ajanda , naylon, perlon , polistren , naturel kurşun kalem , yuvarlak kurşun kalem , köşeli kurşun kalem , plastik enjeksiyon baskılar , polikarbonat , ABS,SAN , selüloz asetat gibi termoplastikler , polietilen , polipropilen , alüminyum etiket , metal etiket ,bakalit , epoksi malzemeler , melamin yüzeyler üzerine , alüminyum yüzeyler , fırın boyalı yüzeyler , selülozik boyalı yüzeyler , poliüretan yüzeyler, laklı yüzeyler ,ahşap yüzeyler ,metal yüzeyler, ve birçok farklı malzeme ve yüzeyler üzerine tampon baskı uygulanabilir.

Tampon baskı tekniğini kullanarak baskı yapamadığımız neredeyse ürün yoktur. Günlük hayatta kullandığımız birçok üründe  tampon baskı tekniği kullanılmıştır.Tampon baskılı kurşun kalem fiyatlarımızı ve baskısız kurşun kalem fiyatlarımızı sorunuz..

TAMPON BASKIDA METAL KLİŞE

Tampon baskıda kullanılmak amacıyla hazırlanmış, yazı, şekil ve resimlerin yükseltilerek veya çukurlaştırılarak kopya edildiği levhalardır.Tampon baskı için kullanılan 0,20 – 0,30 mikron arası derinliklerde oyulan metal veya polimer malzemelerle hazırlanan baskı kalıbıdır.Yukarıdaki tanımlardan anlaşılacağı üzere klişe, baskı sistemlerinde görüntünün basılacak materyale aktarılmasını sağlayan bir malzemedir.Klişelerden tarih boyu yararlanılmış ve klişe hazırlamada değişik yöntemler kullanılmıştır.Gravür bunlardan en çok bilinen ve halen uygulanan yöntemdir.Bir baskı tekniği olarak matbaacılıkta ve sanat ürünlerinin yapımında kullanılan gravür, bir kazıma şekli, çukur baskı veya oyma baskı olarak adlandırılabilir. Baskı yapılacak görüntü ahşap, metal veya taş levha üzerine çeşitli yöntemlerle (elle kazıyarak veya asitle yedirme) aktarıldıktan sonra levha mürekkep ile sıvanır. Levhanın yüzeyi temizlenince mürekkep yalnız çukur yerlerde kalır ve levhanın üzerindeki görüntü, baskı uygulanarak kâğıda aktarılır. 15. yüzyılda ortaya çıkışından itibaren gravür, günümüze kadar sanatçılar tarafından yaygın bir biçimde kullanılmış ve geliştirilmiştir. Günümüzde birçok sanatçı gravür baskı tekniğinden sanat  baskılarının üretilmesinde yararlanmaktadır. Matbaacılıkta ise 19. yüzyılın sonlarına kadar basımı yapılan kitaplarda yer alan resimlerin kaliteli reprodüksiyonu için kullanılan gravür, bir baskı tekniği olarak günümüzde fotogravür ya da tifdruk baskı biçiminde kullanılmaktadır.

Klişe Çeşitleri

Çelik Klişeler

Tampon baskı da yüksek tirajlı ve uzun süre saklanacak işler için, çelik klişe önerilir. Kimyasal yolla kazınmış plakalar uzun vadeli performans gösterir. Uzun süreli çalışmalarda veya sık tekrar edilen işlerde en iyi seçenek çelik klişedir. Bu klişeler için en önemli kriter sert, düzgün ve sabit bir kristal yapıya sabit olmasıdır. Bunları yapmak için kullanılan materyal sertleştirilmiş ve dövülmüş, en yüksek kalitede alet çeliğidir.
Tampon baskı klişeleri için kullanılan çelik için en uygun sertlik C ölçeğinde (çelikte kullanılan setlik ölçeği) 62–64 rockwelldir (Rc). Oyma derinliği normal olarak 25 mikrondur fakat bu, özel uygulamalarda değişir. Mesela seramiğe baskı yapmada 65 mikrona kadar ya da tramlı baskılarda 30 mikrona kadar kullanılır. Fabrikasyon hassaslandırılmış klişeler mevcut makinelere uyacak şekilde üretilir. Örnek olarak 2x80x80 mm (0.008x3.15x3.15 inç), 1000x500x1,5 mm (39.4x19.7x0.6 inç ) gibi…Emülsiyon plakanın üstüne özel donanım kullanarak uygulanır. Bu kaplamanın kalınlığı ve kıvamı önemlidir. Kaplandıktan sonra plaka kurutulur ve karanlık oda ışığı altında kusurları olup olmadığı incelenir. Pozitif film, emülsiyon tarafı resist ile temasta olacak şekilde, resistin üstüne konur sonra plaka ultraviyole ışığa tutulur. Işığa tutma sırasında, ultra viyole (UV) ışığa maruz kalan resist setleşir, görüntü alanları ise yumuşak kalır. Banyo (developing ) sırasında yumuşak emülsiyon yıkanır.
 İnce Çelik Klişeler
Çelik klişe maliyetini azaltmak için üreticiler, emülsiyon tabakasının üzeri lak ( 0.2 mm-0.8 inç ) ile kaplanmış daha ince çelik plakalar geliştirmişlerdir. Bunlar çok yassı fakat klasik klişeler kadar sert değildir (ince 55 Rc, klasik 62–64 Rc ). Materyalin kristal yapısı cm’ye 80 çizginin, tatmin edici bir şekilde oyulabilmesini sağlar. Dikkatlice yerleştirilmiş bir mürekkep sıyırıcı bıçak ile bu klişeler birkaç yüz bin baskıya kadar dayanabilir. İnce çelik klişeler de hidroklorik asit veya ferrik klorit asit ile oyulmak zorundadır. İnce çelik klişeler, klasik çelik klişeler gibi depolanmalı ve korunmalıdır.

Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.

Bir değerlendirme yazın

Tampon | Baskı | Hizmetleri | İzmir

Tampon | Baskı | Hizmetleri | İzmir