WhatsApp Destek Hattı
Serigrafi Baskı Genişlet

Serigrafi Baskı

Yeni
FİYAT LİSTEMİZİ SADECE ÜYELER GÖREBİLİR
Sitemiz Güncelleme Çalışması Yapılmaktadır.
Ajans Matbaa Reklam & Promosyon Firmaları İçin Yaklaşık
12.000 Promosyon Ürün Eklenecektir
İsimsiz Olarak Müşterilerinize Sunabileceğiniz.
Sitemiz WWW.PRMSYN.COM
Bilgi İçin 0555 679 47 02 - 0232 459 93 93

Serigrafik (Elek) Baski Nedir?

Serigrafi, bir seri baski yapma seklidir. Elek baski denmesinin sebebi kalibinin ipek, ipek özelligi gösteren polyester veya metal dokumalardan olusmasidir.

Geçmisi çok eskilere uzanan bu sanat dali son zamanlarda sanayinin de gelismesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasinda büyük önem kazanmistir. Ahsap ya da metal bir çerçeveye gerilen degisik türdeki polyester ipek kumasinin fotofilm emülsiyon denilen bir film tabakasiyla kaplanip isikta pozlandiktan sonra basilmasi gereken grafik, bu kumasa bir sablon gibi çikar. Isiga duyarli bölgeler suyun yardimi ile bosaltilir ve hassas bir sablon olusur. Bu sablona kalip denir. Bir ragle (agzi keskin bir kauçuk) yardimi ile baski yapilir.

Serigrafi baski her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskilar yapilabilir. Ayni zamanda matbaanin baski yapamadigi metal, seramik, kumas ve cam gibi malzemelere baski serigrafi ile yapilir. Elektronigin bel kemigidir. Serigrafi sayesinde devre kartlari daha net ve temiz olarak yapilmaktadir. Son yillarda serigrafi endüstrinin olmazsa olmazlari arasina girmistir.

Serigrafi Baski Nerelerde Kullanilir?

Baskinin uzun süre solmadan dayanikli kalmasi istenilen yerlerde serigrafi baski tercih edilir.

Serigrafide Hangi Mürekkepleri?

Solvent ve UV mürekkepleri kullanilir. Çevreci ve daha dayanikli oldugu için genellikle UV mürekkepler tercih edilmektedir.

Baski Alani Ölçüsü?

Baski ölçümüz, maksimum 70 cm x 100 cm olmasina ragmen birden çok baskiyi frekans kaynagi ile yapistirarak yüksek adetleri ekonomik bir sekilde çözüyoruz.

Hangi Malzemelere Baski Yapilir?

Mürekkep tutan her türlü yüzeye baski yapabiliyoruz.

Kagit, PVC, Saç-Alimünyum, Polietilen, Polipropülen, Branda, Metalik levhalar, Tahta yüzeyler vs.

Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.

Bir değerlendirme yazın

Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı